What to wear?


Jestem zdania, że każda kobieta jest piękna tylko niektóre o tym nie wiedzą, a inne nie potrafią tego pokazać.
Z myślą o każdej z Nas stworzyłam tę podstronę ,,What to wear?" 

Niewiedza sprawia, że nie zawsze jesteśmy ubrane odpowiednio do naszej figury. Często idziemy do sklepów, kupujemy to co nam się tylko spodoba bez większego zastanowienia. Nasza sylwetka ma swoje wymagania, które należałoby poznać i spełnić. Dobrze dobrany strój to gwarancja lepszego samopoczucia.

Osobiście uważam, że poznanie siebie powinno być podstawowym celem. Dlatego drogie Panie stańcie teraz przed lustrem i oceńcie, który z niżej wymienionych typów prezentuje Wasze ciało. Następnie kliknijcie "więcej..." przy odpowiedniej sylwetce, przeanalizujcie zawarte tam informacje i z tą wiedzą ruszajcie na podbój swojej własnej garderoby. Być może postanowicie coś zmienić w swoim wizerunku i zaskoczycie tym najbliższych. 


Na samym końcu strony p
ostanowiłam w jak najkrótszej i najtreściwszej formie przedstawić Wam informacje o doborze stroju odpowiedniego do nadarzającej się okazji. (strona będzie aktualizowana co tydzień zgodnie z cyklem opisanym tutaj)

 


Typ sylwetki    
 


Figura X
cechy sylwetki
- szerokie biodra
- duże wcięcie w talii
- duży biust, bądź mały w przypadku, gdy ramiona są odpowiednio szerokie co do bioder

Figura H
cechy sylwetki

- figura nieco pełniejsza
- mały lub obfity biust
- brak talii
- płaski brzuch i pupa
- biodra o takiej samej szerokości, co ramiona
- masywne uda i łydki                            więcej...


 


Figura A
Cechy sylwetki:
- mały biust
- wyraźne wcięcie w talii
- szerokie biodra
- masywne uda
- wąskie ramiona


 


Figura I

Cechy sylwetki:
- szczupła budowa, często nieco koścista
- niewielki biust
- równa szerokość ramion i bioder
- długa talia
- płaski brzuch i pupa
- długie szczupłe nogi


więcej... 

Figura V
Cechy sylwetki:
- szerokie, masywne ramiona
- szczupła talia
- zazwyczaj duży biust
- wąskie biodra
- szczupłe nogi

Jak dobrać strój do okazji?Wesele
Nie powinno się zakładać ubrań w kolorze białym, czarnym lub czerwonym. Obecnie etykieta ta jest naginana i dopuszcza się czerń oraz czerwień jako kolor sukienek weselnych, należy jednak pamiętać, że biel jest przeznaczona wyłącznie dla Panny Młodej.


Rozmowa o pracę

Niegdyś elegancki czarny komplet: żakiet i spódnica lub żakiet i spodnie były klasycznym rozwiązaniem, obecnie jest to również bardzo popularny strój, ale nie jedyne wyjście. W dużych, konserwatywnych korporacjach eleganckie komplety wciąż są standardem, a odstępstwo od tej reguły może  zostać potraktowane jako ignorancję. Pozostałe firmy tj. branża rozrywkowa, technologiczna,handlowa itp. dopuszczają wiele innych alternatyw (dopasowana sukienka do kolan, na wierzch elegancki kardigan; spódnica ołówkowa, elegancka bluzka, krótki żakiet). Należy pamiętać, że niezależnie od atmosfery panującej w instytucji do której aplikujemy należy ubrać się elegancko i schludnie.


Chrzest, bierzmowanie...-wydarzenia religijne
Stroje niezbyt krzykliwe, eleganckie, w jasnych kolorach, nie odkrywające nazbyt wdzięków (niewydekoltowana sukienka do kolan; sukienkę na ramiączkach należy wzbogacić o bolerko) będą najlepszym rozwiązaniem.


Pogrzeb

Strój powinien pokazywać szacunek dla zmarłego. Choć zazwyczaj wybierany kolor-czarny, obecnie może być zamienny z  każdym stonowanym kolorem: popielaty, ciemnobrązowy, granatowy, ciemnozielony. 


Teatr, opera, filharmonia...-wydarzenia kulturowe
Elegancka sukienka, bądź schludny komplet z odpowiednio dopasowaną biżuterią i np.kopertówką spełnią wszelkie normy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz